Profi Credit – informacje podstawowe

Dane kontaktowe:
adres: ul. Browarna 2, 43-300 Bielsko-Biała
nr telefonu: 801 805 806, (33) 496 00 68
strona: https://proficredit.pl/
e-mail: info@proficredit.pl
infolinia: pn-pt 8.00-20.00

Profi Credit  to jedna z największych instytucji pożyczkowych. Prowadzi swoją działalność na polskim rynku od 2004 roku. Sukcesywnie się rozwija i działa jako prężnie zorganizowana firma. Udziela szybkich, bezpiecznych i prostych pożyczek, które w nagłych i niespodziewanych sytuacjach podreperują domowy budżet. Zatrudnia wykwalifikowanych fachowców, przez co konsument może liczyć na ekspercką pomoc oraz poradę. Umocniona, a także ugruntowana pozycja na rynku finansowym, sprawia, że Profi Credit, cieszy się rosnącym zaufaniem, poszerzając tym samym grono zadowolonych klientów. Spółka wspiera inicjatywy społeczne, bierze udział również w akcjach dobroczynnych i charytatywnych, gdyż jak mówi o sobie, przyświeca jej misja pomocy.

Profi credit – dla kogo oferta

Oferta Profi Credit skierowana jest do osób, które z różnych powodów nie mogą liczyć na kredyt w banku. Dedykowana jest także tym, którzy posiadają inne zobowiązania. Ponadto eksperci pomagają ustalić zarówno sposób kredytowania, jak też raty w taki sposób, aby umożliwiał on bezproblemową spłatę. Firma posiada ofertę zarówno dla osób fizycznych, jak także dla przedsiębiorców.

Profi Credit udziela wysokich oraz długoterminowych pożyczek. W ramach udzielanych zobowiązań przez Internet, klient może pożyczyć do 20 000 zł i rozłożyć tą kwotę nawet na 48 miesięcznych rat. Niewątpliwym atutem pozostaje fakt, że klient wówczas nie płaci odsetek (RRSO=0%). Atrakcyjnym rozwiązaniem jest również system nagradzania konsumenta punktami, które po spełnieniu określonych w regulaminie warunków, można wymienić na różne benefity, a mianowicie:

 • odroczenie płatności raty
 • obniżenie o połowę dwóch rat
 • spłatę pojedynczej raty.

Pożyczka dla firm w Profi Credit

O pożyczkę można się ubiegać już po 3 miesiącach od rozpoczęcia działalności. Dostępna kwota to 4000 zł netto, która zostaje rozłożona maksymalnie na 24 miesiące. Do otrzymania pożyczki wystarczy jedynie oświadczenie o dochodach. Z kolei przedsiębiorcy, którzy prowadzą własną działalność od 12 i 24 miesięcy mogą liczyć nawet na pożyczkę w kwocie 6000 zł netto. Spłata rozłożona zostaje wówczas nawet na 4 lata. Do zawarcia umowy Profi Credit nie wymaga żadnego poręczyciela ani partnera.

Warunki ubiegania się o pożyczkę

Pożyczka skierowana jest do osób, które:

 • są w wieku 18-80 lat,
 • są obywatelami polskimi,
 •  posiadają polski dowód osobisty,
 • wnioskują o pożyczkę jako osoby prywatne (pożyczka na dowolny cel) lub mają działalność gospodarczą (pożyczka dla firm),
 • są zameldowane i mieszkają na stałe w Polsce,
 • otrzymują regularne dochody,
 • nie figurują w żadnym rejestrze dłużników,
 • posiadają konto bankowe w polskim banku oraz numer telefonu komórkowego.

W Regulaminie świadczenia usług Profi Credit zastrzega sobie możliwość sprawdzenia pożyczkobiorcy w bazie Biura Informacji Kredytowej, a także w rejestrach należących do Biur Informacji Gospodarczej. W przypadku umowy o dzieło, minimalny wiek Klienta to 25 lat.

Jak wziąć pożyczkę w Profi Credit?

 1. Na stronie internetowej należy ustalić kwotę pożyczki. W tym celu posługujemy się suwakami, umieszczonymi na stronie głównej. Okres spłaty zostanie ustalony przez doradców w sposób indywidualny, na podstawie zdolności kredytowej klienta.
 2. Wypełniamy formularz kontaktowy. Podajemy tutaj swoje podstawowe dane: imię i nazwisko, numer telefonu, kod pocztowy oraz e-mail. O pożyczkę można starać się również bezpośrednio, dzwoniąc pod numer telefonu Biura Obsługi Klienta Profi Credit.
 3. W ciągu kilku minut kontaktuje się z nami agent z infolinii Profi Credit. Podczas rozmowy pracownik firmy uzyskuje od nas kilka dodatkowych danych i kolejno przedstawia dedykowaną dla nas ofertę. Jeśli będzie ona dostępna, to zostanie spisany wniosek o pożyczkę.
 4. Po pozytywnej decyzji, wniosek trafia do obsługi doradcy terenowego. Następnie po zatwierdzeniu wniosku, doradca z naszego miasta skontaktuje się z nami, aby podpisać umowę.
 5. Wypłata pieniędzy na konto.

Etapy przyznawania pożyczki

 1. Wraz ze złożeniem wniosku konsument zostanie poproszony o udzielenie zgody dla PROFI CREDIT do wystąpienia do BIK oraz BIG z wnioskiem o udostępnienie informacji o użytkowniku.
 2. Po złożeniu wniosku przez Klienta, PROFI CREDIT rozpoczyna automatyczne badanie oceny zdolności kredytowej.
 3. Pozytywna decyzja pożyczkowa wiąże się z koniecznością wykonania przelewu identyfikacyjnego. Ma to na celu potwierdzenie chęci zawarcia umowy oraz potwierdzenie tożsamości. Przelew wynosi 1 zł.
 4. Po zaksięgowaniu przelewu identyfikacyjnego na adres e-mail klienta zostanie przesłana wiadomość, potwierdzająca udzielenie pożyczki. Doręczenie tej wiadomości uznaje się jako moment zawarcia umowy.
 5. W przypadku negatywnej oceny zdolności kredytowej wnioski pożyczkowe zostaną odrzucone. Oznaczać to będzie zakończenie procesu rozpatrywania wniosku w trybie online. Jednak mamy możliwość ponownego złożenia wniosku w trybie offline.