Zmiany w zarządzie Alior Bank. Prezesa Chyczewskiego zastąpi Katarzyna Sułkowska

Katarzyna Sułkowska jest współautorem strategii banku na lata 2017 -2020 i wiceprezesm do 2011 r.Fot. Alior Bank

Katarzyna Sułkowska jest współautorem strategii banku na lata 2017 -2020 i wiceprezesm do 2011 r.

Michał Chyczewski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa i p.o. prezesa zarządu Alior Bank S.A. Rada Nadzorcza zdecydowała, że zastąpi go w tej roli Katarzyna Sułkowska. To nie koniec zmian. Rada powołała też nowego wiceprezesa – Marcina Jaszczuka. W komunikacie nie podano przyczyn rezygnacji Chyczewskiego.

W oficjalnym komunikacie Rada Nadzorcza podziękowała byłemu już p.o. prezesa za „wkład w budowanie pozycji rynkowej Banku”. Jednocześnie upoważniła swojego przewodniczącego Tomasza Kulika do podpisania wniosku do KNF o zgodę na powołanie dotychczasowej wiceprezes Katarzyny Sułkowskiej na prezesa Zarządu Banku.

Decyzją Rady powołano również Marcina Jaszczuka na stanowisko wiceprezesa zarządu Alior Bank S.A.

Alior Bank chce dalej się rozwijać dzięki innowacjom


Katarzyna Sułkowska wiceprezesem Alior Bank jest od grudnia 2011 r. Była współautorem strategii banku na lata 2017 -2020. Przez dwa lata zarządzała równolegle obszarami operacji i ryzyka. Odpowiadała też ze wdrożenie nagradzanych na świecie innowacji Alior Banku. Była też współodpowiedzialna za nabycie portfela kredytów detalicznych od HSBC.
Wcześniej pracowała dla BPH i Citibank Polska. Karierę rozpoczęła w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie jako pracownik Wydziału Informacji, Analiz i Szkoleń. Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie z dyplomem w dziedzinie finansów i bankowości.

Plany nowej prezes Alior Banku?

– Zarząd pod moim kierownictwem będzie kontynuował realizowanie działań związanych z operacjonalizacją strategii „Cyfrowego buntownika”, w szczególności wzmacniając pozycję banku w segmencie mikro- i małych przedsiębiorstw, zwiększając liczbę klientów z główną relacją bankową w obszarze klienta detalicznego, a także wdrażając własną metodykę zarządzania zasobami IT (AGILOR) oraz Model Zarządzania Innowacjami Alior Banku w celu umocnienia przewagi konkurencyjnej w oparciu o technologię. Bank będzie dalej dynamicznie rozwijał się, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej pozycji kapitałowej i płynnościowej. Jestem przekonana, że zapewni to dalszy szybki wzrost Alior Banku i wzmocni jego pozycję rynkową – powiedziała Katarzyna Sułkowska, wiceprezes Zarządu Alior Banku, p.o. prezesa.

Jak zapewniła Alior Bank będzie dalej analizował możliwości współpracy z Pekao SA.

– Jestem przekonana, że uda nam się wspólnie z Pekao SA znaleźć takie rozwiązanie, które będzie tworzyło wartość dla wszystkich akcjonariuszy – mówi prezes Sułkowska.

Michał Chyczewski przed powołaniem w skład zarządu banku prowadził grupę doradztwa transakcyjnego dla sektora instytucji finansowych w Polsce w EY. W przeszłości związany był też z BGK, PKO BP, BPH S.A. oraz grupą inwestycyjną MCI. W latach 2007-2009 był też podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, odpowiedzialnym za sektor instytucji finansowych. W latach 2015-2016 pełnił też funkcję stałego przedstawiciela RP przy WHO.

Text-to-speech function is limited to 200 characters

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *