Prezes KGHM odwołany

Radosław Domagalski-Łabędzki był szefem KGHM-u od października 2016 roku.Fot. Mat. prasowe ministerstwa rozwoju

Radosław Domagalski-Łabędzki był szefem KGHM-u od października 2016 roku.

Radosław Domagalski-Łabędzki został odwołany z funkcji prezesa miedziowego giganta. Stanowisko stracił też wiceprezes Michał Jezioro.

aktualizacja 16:29

Tymczasowo funkcję prezesa będzie pełnić dotychczasowy wiceprezes Rafał Pawełczak. Początkowo nieoficjalne doniesienia medialne spółka potwierdziła już w komunikacie. Nie podała jednak żadnych przyczyn odwołań.

Według portalu Onet rzekomym powodem miała być polityka kadrowa prezesa. „Podobno zbyt dużo ludzi PiS straciło stołki w spółce” – czytamy w tweecie dziennikarza portalu.

O tym, że w miedziowym gigancie trwa walka o stołki, mówiło się już od kilku dni. Sprawę komentował między innymi były szef MON z czasów PO Tomasz Siemoniak.

Zanim trafił do Lubina, Domagalski-Łabędzki był od grudnia 2015 do października 2016 roku wiceministrem rozwoju. Na fotelu prezesa KGHM-u zasiadł pod koniec października 2016 roku. Zastąpił na nim Krzysztofa Skórę. Skóra długo prezesem nie był, bo trafił na to stanowisko w lutym 2016 roku, kiedy to po wygranych wyborach rząd PiS urządzał na nowo spółki z udziałem Skarbu Państwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *