Bank Pekao zaprzecza doniesieniom „Wyborczej”. Nie planuje jeszcze przejęcia Aliora

Pekao zaprzecza, że przejmie Aliora. Na pewno takich deklaracji nie usłyszymy w marcu

Pekao zaprzecza, że przejmie Aliora. Na pewno takich deklaracji nie usłyszymy w marcu

Pekao nie ogłosi w marcu fuzji z Aliorem jak sugerowała „Gazeta Wyborcza” – takie jest oficjalne stanowisko banku. Podobnie jak Alior analizuje tylko możliwości współpracy.

Biuro prasowe Banku Pekao odpowiedziało na artykuł „Gazety Wyborczej”. Ta informowała w środę, że Pekao w marcu ogłosi chęć przejęcia Aliora.

– Żadne decyzje odnośnie takiej ewentualnej współpracy lub jej formy nie zostały podjęte. Informacje przekazane przez „Gazetę Wyborczą”, jakoby w marcu miała być ogłoszona fuzja z Alior Bankiem są nieprawdziwe – podano w komunikacie biura prasowego.

Zobacz też: Wszystko o bankowości elektronicznej


Pekao powtórzył tylko to, co już było wiadomo od pół roku. W komunikacie z 23 października 2017 informowano, że prowadzone są analizy wykonalności potencjalnej współpracy z Alior Bank.

W podobnym tonie wypowiada się zresztą nowa prezes Alior Banku, Katarzyna Sułkowska. We wtorek na twitterze wpis nowej prezes Alior Banku mówił o analizie współpracy.

Oba banki mają wspólnego głównego akcjonariusza. Jest nim PZU, który w Aliorze ma 32 proc., a w Pekao 20 proc. (plus 13 proc. PFR). Pekao jest większy i ma możliwości kapitałowe, by taką operację przeprowadzić. Kwestia tylko w tym jaki miałby być jej cel? Kosztowałaby to Pekao aż 3,2 mld zł za sam pakiet PZU w Aliorze – to aż 14 proc. kapitałów własnych Pekao.

Money.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *